Jaka okładzina sprawdzi się w szpitalach?

Szpitale oraz inne obiekty związane z funkcjonowaniem służby zdrowia to wymagające budynki, w których liczy się każdy detal. Jednym z elementów na który warto zwrócić szczególną uwagę są okładziny, czyli materiał znajdujący się na powierzchni podłóg. Okładziny stosowane w szpitalach muszą spełniać normy prawne, muszą być komfortowe w codziennym użytkowaniu, a także muszą wyróżniać się doskonałą estetyką. Jakie rozwiązanie sprawdzi się w takiej sytuacji najlepiej? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jakie wymogi musi spełniać okładzina w szpitalu?

Okładzina w szpitalu musi spełniać m.in. wymaganiami zanotowane w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 czerwca 2012 r. w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.

Taka powierzchnia powinna posiadać niezbędne atesty, a jej codzienne użytkowanie musi wiązać się z zachowaniem najwyższych standardów higieny. Dodatkowo okładzina powinna być odporna na działanie silnych środków chemicznych (w tym substancji odkażających), odporna na codzienne użytkowanie, plamoodporna, antypoślizgowa, o wysokiej klasie ścieralności, a także pozbawiona spoin.

Jaka okładzina sprawdzi się w placówce medycznej?

Propozycja, która sprawdzi się w różnego typu placówkach medycznych – także w szpitalach – to m.in. wysokiej jakości płytki ceramiczne. Są one łatwe do utrzymania w czystości, trwałe, a ich estetyczny wygląd utrzymuje się przez wiele lat.

Inną opcją, którą warto wykorzystać jest wykładzina PVC. Jest ona odporna na zużycie, antypoślizgowa, wodoodporna, antystatyczna i dostępna w szerokiej gamie różnych wzorów i kolorów.

W szpitalu doskonale sprawdzi się także linoleum. Materiał ten gwarantuje wygodę użytkowania, możliwość zachowania higieny oraz uniwersalność zastosowania.